Badania kliniczne
Celem prowadzenia badań klinicznych jest znalezienie skuteczniejszych sposobów leczenia lub zapobiegania chorobom. Pozwalają na wybranie z setek cząsteczek, tych, które w przyszłości staną się lekami. Jednak zanim trafią one do pacjentów, muszą przejść przez szereg prób, mających na celu wykazanie słuszności samego pomysłu oraz przede wszystkim dostarczenie informacji o bezpieczeństwie i skuteczności produktu. Czasem zdarza się, że jedna cząsteczka może okazać się lekarstwem na wiele schorzeń, dlatego gdziekolwiek jest to możliwe, zwłaszcza w sytuacjach, gdy szlaki molekularne są wspólne dla kilku chorób, prowadzimy równoległe badania.
Opracowanie leku jest długotrwałym procesem, którego czas trwania zależy od wielu czynników.
Produkty w fazie badań
Posiadamy jedną z najciekawszych na rynku list leków będących w fazie opracowywania. Ponad 200 z nich znajduje się w fazie badań klinicznych.
Udział w badaniach klinicznych Novartis
Badania kliniczne pozwalają na określenie, czy dana metoda leczenia jest zarówno bezpieczna, jak i skuteczna. Biorą w nich udział ochotnicy (osoby zdrowe lub chorzy - zależnie od fazy prowadzonych działań).
Informowanie o wynikach badań klinicznych
Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest informowanie opinii publicznej o prowadzonych przez nas badniach klinicznych – niezależnie od ich wyniku. Udostępniamy wszystkie uzyskane przez nas rezultaty m.in. dzięki publikacjom naukowym, naszej publicznie dostępnej bazie danych oraz w innych źródłach, w tym internetowych.